Get Adobe Flash player

  

11 listopada

    11 listopada 95 lat temu w dniu 11-go listopada 1918 roku Polska wróciła na mapę Europy i znów stała się państwem. W całym kraju uroczyście uczczono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości w Tarnobrzegu rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Klasztorze o.o. Dominikanów, a następnie na Palcu Bartosza Głowackiego odbyła się patriotyczna manifestacja.
    W naszym kościele z okazji Święta Niepodległości o godzinie 1130 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Ksiądz Mirosław rozpoczynając liturgię powiedział: „…często można usłyszeć, że słowa Bóg, Honor, Ojczyzna pozostają jedynie na papierze, że nie są one realizowane w życiu. Złożyło się na to wiele przyczyn. Zamiast narzekać, módlmy się oto, abyśmy swoją postawą świadczyli, że kochamy Boga, naszą ojczyznę – Polskę i że pragniemy dla niej wszelkiego dobra płynącego z Ewangelii. Wtedy ci, którzy zatracili sens wspaniałych cech miłości do Boga i Ojczyzny, zastanowią się nad sensem patriotyzmu”.

    Święto Niepodległości to dzień skłaniający do refleksji na temat patriotyzmu i ojczyzny, oraz do zwrócenia uwagi na polskie symbole narodowe.

 

Piękna jest nasza ziemia

 

Piękna jest nasza ziemia,
Przejrzysty nad nią błękit.
piękna jest nasza mowa
i pieśni, i piosenki.


Piękna jest nasza Wisła
Od gór dalekich do morza,
Piękne są nasze dęby,
Topola sosna i brzoza.


Piękna jest nasza szkoła
I piękna zieleń boiska.
Strumień jest piękny i łąka,
I zboża fala złocista.


I piękna jest Warszawa
W blasku neonów i okien,
I szybki lot odrzutowca,
Co ginie pod obłokiem.


Piękny jest Biały Orzeł
Piękna jest biel i czerwień.
Piękna nasza Ojczyzno,
Kochać będziemy cię wiernie!

 

        Czesław Janczarski

 

 

Barwy Ojczyste


Powiewa flaga,
Gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze
Biel jest i czerwień.


Czerwień – to miłość,
Biel – serce czyste….
Piękne są nasze barwy ojczyste.


        Czesław Janczarski

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.