naboz rozan 06Październik to miesiąc różańcowy.

W pierwszą sobotę miesiąca, w sobotę różańcową związaną z objawieniami w Fatimie o godz. 17.30 ks. proboszcz Jan rozpoczął codzienne nabożeństwa różańcowe.

Z księdzem Janem modliły się dzieci, które licznie zgromadziły się przed ołtarzem. Na zakończenie modlitwy różańcowej dzieci otrzymały plakaty, na które przyklejać będą obrazki, otrzymywane codziennie po nabożeństwie różańcowym.

Już w roku 1885 papież Leon XIII polecił odmawiać Różaniec przez cały październik i wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo różańca świętego módl się za nami”. Do rozpropagowania Różańca przyczyniła się też sama Maryja. To Ona w swoich objawieniach w Lourdes, Fatimie i w polskim Gietrzwałdzie wzywała do modlitwy różańcowej.