rozaniec1Po rocznej przerwie w naszej parafii rozpoczęło się na nowo przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii Świętej. Choć w przygotowanie to wlicza się wiele aspektów, m.in. szkolną i parafialną katechezę, spotkania z rodzicami, to w niedzielę 2 października na Mszy św. o 10.00 miało miejsce nieco inne, ale jakże wyjątkowe wydarzenie – poświęcenie różańców dla dzieci, które są przed I Komunią Świętą.

Podczas tej Eucharystii ks. proboszcz Jan pobłogosławił różańce, które potem zostały wręczone dzieciom. Mamy nadzieję, iż nie będą one jedynie pamiątką, ale raczej zachęcą do modlitwy różańcowej, poprzez którą oddajemy cześć Matce Bożej oraz zbliżamy się do nieba.
Zapraszamy zatem wszystkich, a zwłaszcza dzieci, będące przed I Komunią Świętą, do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w październiku każdego dnia o godz. 17.30.