brama sobow 07W sobotę 8 października 2016 r. do naszego Kościoła Stacyjnego pielgrzymowali parafianie z kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sobowie ze swoim proboszczem ks. kan. mgr Andrzejem Maczugą - aktualnym Mistrzem Świata księży w tenisie ziemnym w kategorii wiekowej 55+.

Pielgrzymów powitał ks. proboszcz Jan Zając, który po krótkiej modlitwie przed figurą MB Niepokalanej zaprosił zebranych do naszego kościoła by mogli uroczyście przejść przez Bramę Miłosierdzia.

Po Godzinie Miłosierdzia ks. proboszcz Andrzej Maczuga odprawił Mszę św., którą uświetnił  swoim śpiewem chór parafialny z Sobowa przy akompaniamencie Pana Organisty, też z Sobowa. Pielgrzymi z parafii MB Częstochowskiej w Sobowie aktywnie uczestniczyli w Liturgii Mszy św.
Ks. proboszcz Jan Zając podziękował pielgrzymom za przybycie i zaprosił do ponownego skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego w naszym kościele.