posw tablicy 14O godzinie 12.00 w sobotę 26 listopada 2016 roku rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który wygłosił Słowo Boże do wiernych. Na Eucharystii obecne były Wspólnoty Modlitewne św. O. Pio z Diecezji Sandomierskiej, rzesze wiernych z całego miasta i chór z kościoła OO. Dominikanów. Na zakończenie Eucharystii  ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz w asyście ks. proboszcza Jana Biedronia, Liturgicznej Służby Ołtarza i Bractwa Św. Józefa poświęcił tablicę pamiątkową dedykowaną śp. ks. Prałatowi Michałowi Józefczykowi.

Bezpośrednio po uroczystości  przedstawiciele Rady Miasta Tarnobrzega i Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej złożyli kwiaty pod odsłoniętą tablicą.

Na tablicy pod podobizną śp. ks. Prałata Michała Józefczyka umieszczono napis:
Księdzu Prał. Michałowi Józefczykowi  ur. 29.09.1946 zm. 20.06.2016
Budowniczemu Kościoła Pw. Matki Bożej Nieustające Pomocy
Pierwszemu Proboszczowi Parafii: 1979-2016
Budowniczemu wielu kościołów w Tarnobrzegu
odznaczonemu m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  Inspiratorowi i Pomysłodawcy wielu żywych dzieł służących człowiekowi. Kapłanowi pełnemu pogody ducha i radości życia, dzielącemu się dobrem z każdym spotkanym człowiekiem. Społecznikowi wrażliwemu na biedę ludzką.
Dziękując za wzór wiary, pięknego człowieczeństwa i kapłaństwa wdzięczni parafianie wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi.
Tarnobrzeg, 26.11.2016 r.