ozdobyW dniu 18 grudnia 2016 roku pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wy- chowawczego w Tarnobrzegu wystawiło na sprzedaż ozdoby świąteczne wykonane w Ośrodku. Po Mszach św. można było zakupić ozdoby świąteczne i tym samym wesprzeć podopiecznych tego ośrodka.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy  jest odpowiedzią  na problemy rodziców, których niepełnosprawne dzieci pozbawione były wsparcia edukacyjnego, rehabilitacyjnego i terapeutycznego, skazane na izolację od rówieśników i społeczeństwa.
Ośrodek jest niepubliczną, specjalistyczną placówką oświatową i niepubliczną placówką służby zdrowia. Organem prowadzącym jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tarnobrzegu. Placówka powstałą w inicjatywy rodziców zrzeszonych w Kole terenowym Stowarzyszenia w maju 1993 roku.
Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim z wieloraką niepełnosprawnością w wieku od 0-25 lat.
Do Ośrodka uczęszcza 50 podopiecznych z terenu powiatów:
Miasta Tarnobrzega, pow. tarnobrzeskiego (Gminy Baranów Sandomierski, Grębów, Nowa Dęba), pow. mieleckiego (Gmina Padew Narodowa ), pow. kolbuszowskiego (Gmina Majdan Królewski), Miasta Stalowa  Wola, pow. sandomierskiego (Gminy Łoniów, Obrazów), Miasta Sandomierza.
Uczniowie są dowożeni 3 samochodami dostosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych pod opieką osoby przeszkolonej w zakresie dowozu. Jedna gmina zorganizowała dowóz uczniów we własnym zakresie. Niektórzy uczniowie są dowożeni przez rodziców. Dowóz uczniów finansowany jest przez gminy z terenu zamieszkania dziecka.
Placówka czynna jest 11 miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godz.  od 7.30 do godz. 15.30.
Podopieczni Ośrodka objęci są  edukacją, terapią pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, rehabilitacją, opieką i wychowaniem. Placówka umożliwia uczniom realizację obowiązku szkolnego i obowiązki nauki.

źródło: www.orew.tarnobrzeg.pl