sopocko5W środę 15 lutego 2017 r. przypada wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera szczególnego czciciela Bożego Miłosierdzia, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00. Po Mszy św. będzie można ucałować relikwię błogosławionego.

Michał Sopoćko urodził się 1 listopada 1888 roku na Wileńszczyźnie. Wyświęcony na kapłana, gorliwie pracował w duszpasterstwie parafialnym i wojskowym, rozwijając jednocześnie działalność oświatową i społeczną. Przez długie lata był profesorem i wychowawcą Seminarium Duchownego w Wilnie i w Białymstoku. Żyjąc ideałami świętości kapłańskiej, przejawiał wielką troskę o formację kapłanów. Jako spowiednik i kierownik duchowy siostry Faustyny Kowalskiej, stał się apostołem miłosierdzia Bożego, zabiegając o oficjalne zatwierdzenie tego kultu. Założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Zmarł 15 lutego 1975 roku w Białymstoku.

źródło: brewiarz.pl