namaszczenie chorych 14Środa 5 kwietnia 2017 r. była ostatnim dniem rekolekcji wielkopostnych, które wygłosił dla nas ks. dr. Tomasz Lis. W godzinach dopołudniowych ks. rekolekcjonista spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 9 na nabożeństwie pokutnym. O godz. 15.30 po Godzinie Miłosierdzia ks. Tomasz Lis i ks. Piotr Gaj, którzy wspólnie z ks. Seniorem Antonim Saneckim odprawiali Msz. św. udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych osobom starszym i chorym.

W Słowie Bożym, które wygłosił ks. Tomasz usłyszeliśmy, że „…Chorzy są „skarbem Kościoła”. Chorzy uczą nas być dobrymi, dają nam szansę służby Chrystusowi: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40). Wspomniał, że Jan Paweł II, w czasie I pielgrzymki do Ojczyzny, mówił do chorych zgromadzonych przed katedrą częstochowską: „Jesteście wszędzie w społeczeństwie, a zwłaszcza w Kościele, ważni i szczególnie cenni, jesteście na wagę złota”. A do kapłanów mówił: „Pamiętajcie, że to chorzy są waszymi największymi pomocnikami, największymi sprzymierzeńcami. Ich pomoc nie jest widoczna na zewnątrz - do tego są niezdolni - ale ofiara, którą składają z cierpienia, modlitwa, która z tej ofiary płynie, więcej wam daje niż jakakolwiek inna ludzka pomoc czy też aktywność”.

O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. rekolekcjonista Tomasz Lis. Wygłosił do nas po raz ostatni Słowo Boże, w którym wyraził nadzieję, że skorzystaliśmy lub skorzystamy w przyszłości z jego nauk. Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz Jan Zając podziękował ks. rekolekcjoniście za przygotowanie nas do świąt wielkanocnych. Na zakończenie rekolekcji ks. dr. Tomasz Lis udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa krzyżem przywiezionym z Izraela.