lektorzy 04Po rocznej formacji, osiemnastu ministrantów z parafii Dekanatu Tarnobrzeg zostało dopuszczonych do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uroczystego błogosławieństwa udzielił kandydatom ks. Dziekan Adam Marek podczas Mszy Świętej sprawowanej 28 kwietnia 2017 roku w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Nowi lektorzy otrzymali oficjalną misję czytania Słowa Bożego. Chłopcy, którzy zostali lektorami z naszej parafii to: Jan Wąsik oraz Dominik Szczepan.

Ksiądz Dziekan dziękując młodym lektorom za ich zaangażowanie i posługę przy ołtarzu życzył, aby nie zabrakło im gorliwości i wytrwałości do pełnienia nowych zadań. Podkreślił ich rolę i znaczenie podczas liturgii i nabożeństw. Wyrazy wdzięczności skierował w stronę rodziców i opiekunów młodych ludzi. Podziękował także kapłanom pracującym w parafiach, z których pochodzą lektorzy.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa, podczas której chłopcy otrzymali dyplomy lektora.