rajd papieski 13W sobotę 3 czerwca 2017 r. o godz. 7.30 z naszej parafii wyruszyła kilkuosobowa grupa na 48 kilometrowy rajd rowerowy zorganizowany z inicjatywy bpa Krzysztofa Nitkiewicza dla uczczenia wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu.
Przed wyruszeniem na wymagającą wysiłku trasę rajdu, rowerzyści zgromadzili się przed bramą główną naszego kościoła, gdzie ks. proboszcz Jan wraz z ks. Piotrem i ks. Antonim udzielili im błogosławieństwa.

Po 12 kilometrowym odcinku jazdy grupa stawiła się na Sandomierskim rynku, gdzie ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz przywitał ponad dziewięćsetosobową rzeszę uczestników. Po krótkiej modlitwie peleton z księdzem biskupem na czele wyruszył w 48 kilometrową trasę. Rajd papieski wyruszył z Sandomierza poprzez Obrazów, Świątniki, Goźlice, Włostów, Opatów do Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku.
Po drodze kilka razy zaplanowano postój, by peleton, który pokonując górki, pagórki, wzniesienia i zarazem dolinki, nizinki i kotlinki - słowem wszystko co wymagało większego wysiłku bądź nie wymagało go wcale bardzo rozciągał się w trasie.
Pogoda była piękna, słoneczna z lekkim wiaterkiem, który chłodził rozgrzane lica ale i lekko pomagał (patrz: przeszkadzał) w pokonywaniu wymagającej wysiłku trasy.
W Świątnikach, Goźlicach, Włostowie, Opatowie i Zochcinku, gdzie zorganizowane były postoje uczestnicy rajdu byli bardzo gościnnie podejmowani przez parafian.
Nikt nie mówił, że będzie lekko. Bo nie było. A nasza parafialna grupa, która z Zochcinka do Sandomierza wróciła autobusami przejechała łącznie 77 kilometrów.