Jezu ufam Tobie

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej śp. ks. Michałowi Józefczykowi.

Dostosuj rozmiar tekstu

tablica 49W poniedziałek 19 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana z udziałem ks. proboszcza Jana Biedronia – dziekana kapituły sandomierskiej, ks. proboszcza Adama Marka  - dziekana dekanatu tarnobrzeskiego, wikariusza ks. Piotra Gaja, ks. Antoniego Saneckiego, ks. Stanisława Wdowiaka (kolega kursowy ks. Michała Józefczyka) i ks. proboszcza Jana Zająca z okazji  1 rocznicy śmierci ks. Michała Józefczyka.

Na Mszę św. w intencji śp. Ks. Michała przybyli wierni ze wszystkich tarnobrzeskich parafii, poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej Nr 9 i Szkoły Katolickiej wraz ze swoimi nauczycielami oraz nasz chór parafialny. W czasie Eucharystii ks. Adam Marek wygłosił homilię, w której wspominał niezapomnianego Prałata i jego dzieła miłosierdzia oraz w ciepłych słowach wspomniał jego nietuzinkową postać kapłana miłosierdzia.
Po Eucharystii uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej Nr 9 z naszego osiedla wystąpili przed licznie zebranymi uczestnikami Mszy św. w widowisku słowno-muzyczno-tanecznym o tematyce objawień w Fatimie i Janie Pawle II.  Dzieci pięknie deklamowały, śpiewały a nade wszystko zaprezentowały piękne układu choreograficzne. Było barwnie, dynamicznie i  wzruszająco a dzieci i nauczycielki, które przygotowały występ wspólnie z dziećmi otrzymały owacyjne brawa. Po występie ks. dziekan Adam Marek dokonał odsłonięcia tablicy dziękczynnej poświęconej budowniczemu naszej świątyni śp. Księdzu Michałowi Józefczykowi. Po nim ks. dziekan Jan Biedroń poświęcił pamiątkową tablicę i odczytał jej treść. Przedstawiciele Akcji Katolickiej działającej w naszym kościele złożyli kwiaty pod tablicą.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.