13 lipca 2017 r. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, także świętych: Zeli i Ludwika Martin obchodziliśmy Dzień Męża i Żony.
Naturalnie najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście. Prawdziwy i trwały związek kobiety i mężczyzny musi bowiem być przypieczętowany sakramentem małżeństwa, który jest początkiem nowej rodziny. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoją miłość, a także zachować wzajemną wierność.

Małżonkowie, którzy świętowali Dzień Męża i Żony przyszli w tym dniu do kościoła, do Jezusa by podziękować za swoją Żonę, za swojego Męża. Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin.

Panie Boże,  pełni zdumienia stoimy wobec tajemnicy miłości małżeńskiej, która jest odblaskiem Twojej miłości do człowieka.
Założyłeś ją w swoim planie stwórczym i urzeczywistniłeś, gdyż stworzyłeś człowieka jako mężczyznę i niewiastę i napełniłeś ich wzajemną tęsknotą do siebie.
Prosimy Cię, pozwól nam doświadczyć tej miłości wrażliwymi zmysłami i z wdzięczną radością.
Pomóż nam, abyśmy pomagali sobie z szacunkiem, wypełniali nasze zadania w rodzinie i społeczeństwie zgodnie z Twoim twórczym nakazem, aby nasza miłość stawała się świadectwem Twojej miłości.