rafal ministrantPodejmowane przez ministrantów służby  przy ołtarzu mają na celu przede wszystkim pogłębienie relacji z Bogiem, a także są wyrazem odpowiedzialności i troski ministranta o liturgię Mszy świętej, która jest stanowiona, by Bogu składać dziękczynienie.

Zaś wakacje to czas szczególny w życiu młodego człowieka - to czas pełen radości, relaksu, przygody. Dla naszego gościa - ministranta Rafała, był to nie tylko czas zabawy, ale czas służby Bogu i radość ze służby Panu. Młody ministrant przyjechał z okolic Częstochowy do Tarnobrzega na wakacje do swojej babci. Każdego dnia służył przy ołtarzu w czasie Eucharystii. Służba przy ołtarzu jest dla Rafała bardzo ważna i stara się podchodzić do niej bardzo sumiennie. Zapytany kim chce zostać w dorosłym życiu – powiedział zdecydowanie, że księdzem. Życzymy mu tego z całego serca.