Get Adobe Flash player

jubileusz intronizacjiW niedzielę 10 września 2017 roku rozpoczęły się Uroczystości Jubileuszowe Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Na każdej Mszy św. dokonywany był Akt Intronizacji NSPJ w wymiarze osobistym, który odczytywali księża koncelebrujący Eucharystię.

Każdy człowiek wierzący, pomimo swoich wad i słabości powinien przez Intronizację Bożego Serca opowiedzieć się jasno za Chrystusem i zobowiązać się do życia według Ewangelii. Intronizacja osobista dokonuje się na modlitwie ukierunkowanej na Jezusa, na Jego Miłość.
Rozpowszechnionym tekstem Aktu Intronizacji osobistej jest modlitwa:
Odpowiadając na Twoją Miłość, wyznaję: Jezu, jesteś Królem. Jezu, jesteś moim Królem. Daj mi poznać wolę Twoją, Panie. Oto jestem. Amen.

 

Intronizacja oznacza wyniesienie kogoś na tron, wyniesienie do godności królewskiej i uznanie przez podwładnych. Może ona również dotyczyć Osoby Pana Jezusa, ale w znaczeniu tylko częściowym, ponieważ Jezus już otrzymał godność królewską od swojego Ojca. Wyznajemy więc, że jest Królem Wszechświata, władcą wszystkich ludzi i narodów oraz Panem całego stworzenia.

 

Istotą intronizacji jest publiczne uznanie władzy Serca Jezusa nad daną społecznością czy osobą i wprowadzenie Go jako Króla do własnego życia. Dlatego od każdego człowieka indywidualnie i od każdego narodu zależy czy dobrowolnie uzna królewską godność Chrystusa i czy podporządkuje się Jego władzy.

 

Dokonując Intronizacji Jezusa, nie nadajemy Mu godności królewskiej, lecz w wymiarze indywidualnym i zbiorowym (parafia, wioska, miasto, diecezja, naród, państwo) wprowadzamy Go uroczyście jako naszego Pana i Króla na monarszy tron i chcemy być Jego poddanymi. Aby Intronizacja miała pełny wymiar musi odbyć się z udziałem władz kościelnych i świeckich.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 420 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.