Get Adobe Flash player

akt intronizacjiWe wtorek 12 września 2017 r. w naszym kościele miała miejsce doniosła uroczystość – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze społecznym. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej udział wzięli ks. proboszcz Jan Zając, ks. Piotr Gaj, ks. Paweł Anioł dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim, ks. Eligiusz z Ostrowca Świętokrzyskiego, Akcja Katolicka z Ostrowca Świętokrzyskiego i przedstawiciele różnych grup i stanów z naszej parafii.

Akt zawierzenia w imieniu kapłanów odczytał proboszcz Jan Zając. Uroczyste wypowiedzenie aktu intronizacji przez przedstawicieli wspólnot parafii i reprezentantów różnych stanów i grup zawodowych przypieczętowało ich osobiste i rodzinne oddanie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Świętowaliśmy również jubileusz 10 rocznicy powstania w naszej parafii Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, która w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 podejmuje modlitwę przed Najświętszym Sakramentem jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin, parafii i tych, co jeszcze przepraszać nie potrafią, prosząc o Intronizację NSPJ w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i świecie oraz polecając Bogu wszystkie ważne i aktualne sprawy Kościoła i Narodu.
Odczytywany przez przedstawicieli różnych stanów akt intronizacji oznacza panowanie Najświętszego Serca Pana Jezusa nie tylko w ich sercach, ale także zobowiązuje do wyznawania wiary wszędzie, gdzie się znajdą: w pracy, w drodze, podczas wypoczynku.
Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Jan Zając poświęcił obrazy, które otrzymali wszyscy uczestnicy uroczystego aktu intronizacji a następnie zaprosił wszystkich na poczęstunek do Domu Parafialnego.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 394 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.