Jezu ufam Tobie

Uroczystość Intronizacji NSPJ w wymiarze społecznym w naszym kościele.

Dostosuj rozmiar tekstu

akt intronizacjiWe wtorek 12 września 2017 r. w naszym kościele miała miejsce doniosła uroczystość – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze społecznym. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej udział wzięli ks. proboszcz Jan Zając, ks. Piotr Gaj, ks. Paweł Anioł dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim, ks. Eligiusz z Ostrowca Świętokrzyskiego, Akcja Katolicka z Ostrowca Świętokrzyskiego i przedstawiciele różnych grup i stanów z naszej parafii.

Akt zawierzenia w imieniu kapłanów odczytał proboszcz Jan Zając. Uroczyste wypowiedzenie aktu intronizacji przez przedstawicieli wspólnot parafii i reprezentantów różnych stanów i grup zawodowych przypieczętowało ich osobiste i rodzinne oddanie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Świętowaliśmy również jubileusz 10 rocznicy powstania w naszej parafii Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, która w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 podejmuje modlitwę przed Najświętszym Sakramentem jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin, parafii i tych, co jeszcze przepraszać nie potrafią, prosząc o Intronizację NSPJ w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i świecie oraz polecając Bogu wszystkie ważne i aktualne sprawy Kościoła i Narodu.
Odczytywany przez przedstawicieli różnych stanów akt intronizacji oznacza panowanie Najświętszego Serca Pana Jezusa nie tylko w ich sercach, ale także zobowiązuje do wyznawania wiary wszędzie, gdzie się znajdą: w pracy, w drodze, podczas wypoczynku.
Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Jan Zając poświęcił obrazy, które otrzymali wszyscy uczestnicy uroczystego aktu intronizacji a następnie zaprosił wszystkich na poczęstunek do Domu Parafialnego.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.