kanonik 27W środę  27 września 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbyła się uroczysta instalacja ks. Jana Zająca na urząd kanonika honorowego Kapituły Janowskiej. Kapituła Kolegiacka pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim została erygowana przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza dekretem z 24 czerwca 2015 r.

Ks. Jan Zając został ustanowiony kanonikiem janowskim przez biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Do objęcia w pełni funkcji kanonika potrzebna była uroczysta instalacja, której dokonał Dziekan Kapituły Sandomierskiej ks. prałat Jan Biedroń.
Dziekan sandomierski w wygłoszonej homilii przybliżył wszystkim postać ks. Jana doceniając jego zaangażowanie i ogrom pracy wykonanej w naszej parafii w tak krótkim okresie czasu.  W dalszej kolejności ks. Dziekan Jan Biedroń poświęcił szaty kanonickie oraz krzyż, które nałożył księdzu Janowi Zającowi.  W tej ważnej chwili naszemu księdzu kanonikowi Janowi towarzyszyli wierni, którzy przybyli do na środową Mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kilka słów do zgromadzonych skierował nowy kanonik – ks. Jan Zając, który podziękował za takie wyróżnienie będące dla niego zaszczytem.
Na zakończenie Mszy świętej Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Pani Ewa Lipińska-Mikrut wraz z uczniami szkoły złożyła ks. kanonikowi Janowi gratulacje. Przedstawiciele Wspólnot parafialnych również pogratulowali ks. Janowi tego zaszczytnego tytułu życząc mu „szczęścia na nowej drodze życia”.