Get Adobe Flash player

kanonik 27W środę  27 września 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbyła się uroczysta instalacja ks. Jana Zająca na urząd kanonika honorowego Kapituły Janowskiej. Kapituła Kolegiacka pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim została erygowana przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza dekretem z 24 czerwca 2015 r.

Ks. Jan Zając został ustanowiony kanonikiem janowskim przez biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Do objęcia w pełni funkcji kanonika potrzebna była uroczysta instalacja, której dokonał Dziekan Kapituły Sandomierskiej ks. prałat Jan Biedroń.
Dziekan sandomierski w wygłoszonej homilii przybliżył wszystkim postać ks. Jana doceniając jego zaangażowanie i ogrom pracy wykonanej w naszej parafii w tak krótkim okresie czasu.  W dalszej kolejności ks. Dziekan Jan Biedroń poświęcił szaty kanonickie oraz krzyż, które nałożył księdzu Janowi Zającowi.  W tej ważnej chwili naszemu księdzu kanonikowi Janowi towarzyszyli wierni, którzy przybyli do na środową Mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kilka słów do zgromadzonych skierował nowy kanonik – ks. Jan Zając, który podziękował za takie wyróżnienie będące dla niego zaszczytem.
Na zakończenie Mszy świętej Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Pani Ewa Lipińska-Mikrut wraz z uczniami szkoły złożyła ks. kanonikowi Janowi gratulacje. Przedstawiciele Wspólnot parafialnych również pogratulowali ks. Janowi tego zaszczytnego tytułu życząc mu „szczęścia na nowej drodze życia”.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 295 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.