Get Adobe Flash player

wspol intr 02 W niedzielę 26 listopada 2017 roku w ostatnią niedzielę zamykającą rok liturgiczny, przed pierwszą niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny obchodziliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
We Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.30 z udziałem ks. Jana Zająca i ks. Stanisława Wdowiaka uczestniczyli członkowie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa działającej w naszej parafii.

W homilii wygłoszonej na uroczystej Mszy św. ks. Jan Zając przypomniał, że w ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po roku dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań – powiedział ks. proboszcz. Stąd na zakończenie uroczystej Mszy św. jak i na każdej dzisiejszej Eucharystii odczytywany był Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
Dzisiaj ponownie wywyższyliśmy Jezusa w naszych sercach i rodzinach, z wdzięcznością poddając się Jego królewskiej władzy, który pragnie zjednoczyć nas wszystkich w swoim królestwie prawdy, miłości i pokoju.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.