Get Adobe Flash player

ks-sawarskiCzłowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu” - św. Jan Paweł II

 

W poprzednim roku a dokładnie w niedzielę 10 lipca 2016 r. gościliśmy misjonarza z Madagaskaru ks. Henryka Sawarskiego (Machowianina), który na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże. W swoich homiliach przybliżył nam swoją pracę na Madagaskarze. Opowiedział o trudnościach życia codziennego na „czerwonej wyspie”, o konieczności niesienia pomocy humanitarnej jej mieszkańcom i krzewieniu wiary wśród mieszkańców. Opowiadał o problemach z wodą, która jest na wagę złota w tym rejonie świata.   Prosił o wsparcie Go naszą modlitwą i darem serca.

W tym roku z inicjatywy tarnobrzeskich radnych w tym m.in. Pani Bożeny Kapuściak, zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega a zarazem Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającego w naszej parafii zorganizowano zbiórkę makulatury, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę studni właśnie na Madagaskarze. Tam gdzie od 39 lat posługuje nasz krajan ksiądz Henryk Sawarski.

 

Koszt studni zależy od warunków budowy, głębokości oraz rodzaju podłoża i waha się od 2 do 20 tys. euro. Tam, gdzie łatwo uzyskać dostęp do wody, gdzie wystarczy wykopać odpowiednio głęboki dół, by dostać się do wody, pomoc nie jest potrzebna. Trzeba pomagać tam, gdzie warunki są na tyle trudne, że sami mieszkańcy nie są w stanie sobie poradzić. Budowane studnie są zazwyczaj bardzo głębokie i wymagają instalacji specjalnych pomp głębinowych napędzanych najczęściej silnikiem Diesla.

 

W ramach tej akcji na terenie miasta rozmieszczone zostaną oznaczone pojemniki na odpady papierowe. Staną przy kościołach na osiedlu Dzików i Przywiśle, oraz w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Miechocin i nr 10 na osiedlu Serbinów. Bezpłatnie podstawi je firma FCC Tarnobrzeg. Przedstawiciele spółki zobowiązali się także do regularnego ich opróżniania. Zbiórka potrwa do odwołania.

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – św. Jan Paweł II

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 555 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.