roraty 2017 03Wraz z nadejściem Adwentu rozpoczęły się także roraty. Msze roratnie w naszym kościele odbywają się przez cały okres adwentowy o godz. 18.00. Tegoroczne roraty skupiają się wokół postaci św. Józefa oraz jego życia z okazji roku tego świętego, który rozpoczął się 3 grudnia 2017 r. i będzie trwał do 6 stycznia 2019 r.

Na zakończenie każdych rorat losowane jest serduszko z wielu podpisanych serduszek przyniesionych przez dzieci. Dziecko, którego serduszko zostanie wylosowane otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej do domu, by móc modlić się przed jej wizerunkiem z całą rodziną.

Roratom towarzyszą co roku pogadanki na temat m.in. z historii Kościoła, tematyki rorat oraz znajomości żywotów świętych. W tym roku przygotowano dla dzieci uczęszczających na roraty 15 obrazków na kolejne dni rorat i specjalną piosenkę „Strażnik Skarbów”. Tytuł piosenki nawiązuje do słów św. Jana Pawła II z adhortacji „Redemptoris custos”, że Józefowi Bóg „powierzył straż nad swoimi najcenniejszymi skarbami”.

Piosenka na roraty
Strażnik Skarbów
1. Mówił nie za wiele, robił to co trzeba
włosów nie rwał z głowy, gdy piszczała bieda