Get Adobe Flash player

medalikW niedzielę 10 grudnia 2017 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii Św. dzieci z naszej parafii. Ksiądz proboszcz Jan Zając poświęcił medaliki, a rodzice  uroczyście wręczyli je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

Noszenie krzyżyka lub medalika z wizerunkiem Pana Jezusa, czy Matki Bożej jest przyznaniem się do Boga, wyznaniem wiary. Nosząc medalik ufamy także, że Maryja, której postać  widoczna jest na medaliku, ochroni nas od złego. Medalik przypomina nam, że Najświętsza Maryja Panna jest Matką Chrystusa i naszą Matką; do Niej możemy się uciekać w każdej potrzebie.
W przygotowaniu do przyjęcia po raz pierwszy Chrystusa w Komunii świętej rodzice przekazali swoim dzieciom medalik — symbol wiary. Jest to znak przynależności do Boga, do Bożej Matki. Noszenie medalika to wyraz żywej wiary. Ma on być także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.