Get Adobe Flash player

zamekZapraszamy dzisiaj tj. w czwartek 21 grudnia 2017 r. do kaplicy na Zamku Dzikowskim, gdzie odbędzie Msza św. o godz. 18:00 w int. +Wojciecha Skiby w 90 r. śmierci strażaka z Dzikowa, który zginął w czasie pożaru zamku. Jest to intencja od naszych strażaków.

Minęło 90 lat od pożaru Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu.  Ratując  przed płomieniami  bezcenne zbiory znajdujące się  w tamtejszej bibliotece zginęło 9 osób, w tym  nasz strażak śp. Wojciech Skiba i Alfred Freyer, lekkoatleta, ośmiokrotny mistrz Polski i 14-krotny rekordzista kraju w biegach na długich dystansach. W rocznice pożaru zaplanowano kilka wydarzeń m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej rodzinie Freyerów.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.