Get Adobe Flash player

msza zamek 10W czwartek 21 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w pięknej kaplicy na Zamku Dzikowskim ks. proboszcz Jan Zając odprawił Mszę św. zamówioną przez Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie w intencji śp. Wojciecha Skiby – strażaka z Dzikowa w 90-tą rocznicę jego śmierci w czasie pożaru zamku.

Na mszy św. obecni byli m.in.: Komendant Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mł. bryg. mgr Marian Róg, Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega dr hab. Tadeusz Zych, strażacy z OSP Dzików, Młodzieżowa Drużyna Strażacka z OSP na Dzikowie i przewodniczący osiedla Podłęże Pan Andrzej Sędyka.
Przed rozpoczęciem Mszy św. Komendant OSP Dzików – Prezes Michał Maj przypomniał historię pożaru, który  miał miejsce 90 lat na Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.  Ratując  przed płomieniami  bezcenne zbiory znajdujące się  w tamtejszej bibliotece zginęło 9 osób, w tym  nasz strażak śp. Wojciech Skiba.
Ksiądz Jan Zając w wygłoszonym kazaniu podziękował Panom Strażakom za pamięć o zmarłym druhu, za intencję mszalną, za Ich służbę społeczeństwu, za wychowywanie młodych kadr strażaków i za wszelkie dobro, które jest ich udziałem. Po Mszy św. Komendant PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg również podziękował Strażakom z OSP na Dzikowie za ich pamięć o zmarłym druhu, za Ich trud w niesieniu pomocy innym ludziom. Wyraził swoją sympatię dla członków OSP z osiedla Dzików, którego jest mieszkańcem. Na koniec zabrał głos Dyrektor MHMT Pan Tadeusz Zych dziękując za zorganizowanie uroczystości  w kaplicy, w której wisi piękny obraz patrona Strażaków św. Floriana.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.