Jezu ufam Tobie

Wspólne kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim.

Dostosuj rozmiar tekstu

miecznikowskiWyjątkowe wydarzenie muzyczne miało miejsce w naszym kościele w środę 3 stycznia 2018 roku o godz. 19.00. Mogliśmy podziwiać nie tylko piękny, mocny, operowy głos Macieja Miecznikowskiego ale przede wszystkim usłyszeliśmy i zaśpie-waliśmy wspólnie z artystą najpiękniejsze polskie kolędy.

 

Pan Maciej Miecznikowski niemal natychmiast nawiązał kontakt z publicznością, z którą prowadził dialog w przerwach między kolędami. Tematem przewodnim zabawnych anegdot opowiadanych przez Pana Macieja były rodzinne Kaszuby ze swoimi tradycjami i opowiastkami z życia rodzinnego.

 

Najpiękniejsze polskie kolędy zostały zaśpiewane nie tylko przez artystę ale przez całą publiczność licznie zgromadzoną w kościele. Śpiewaliśmy podzieleni ze względu na miejsce siedzenia, na grupy wiekowe i ze względu na płeć. Było bardzo zabawnie a zarazem doniośle i świątecznie. Teksty kolęd były wyświetlane na dużym ekranie na przemian z pięknymi bożonarodzeniowymi i zimowymi obrazami.

 

Kolędy „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych mniej znanych utworów Pan Maciej wykonał przy akompaniamencie gitary lub akordeonu, ale także w pięknych bogatych aranżacjach.
Pan Maciej Miecznikowski zaśpiewał na zakończenie swój najnowszy utwór, który spotkał się z owacyjnym przyjęciem i próbą wspólnego zaśpiewania pierwszej zwrotki.

 

Po koncercie kolęd została przeprowadzona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w naszej parafii kwesta na rzecz budowy hospicjum w Miechocinie. Ksiądz proboszcz Jan Zając, jeszcze przed koncertem kolęd prosił zebranych o dar serca na dokończenie budowy hospicjum – dzieła, które rozpoczął śp. ks. Michał Józefczyk a kontynuuje ks. Jan Biedroń.

 

A na zakończenie muzycznego wydarzenia Pan Maciej zaprosił chętnych do nabycia jego utworów wydanych na płytach CD. Płyty znalazły wielu nabywców a pan Maciej nie szczędził swoich autografów.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.