Jezu ufam Tobie

VII Tarnobrzeski Orszak Trzech Króli z licznym udziałem naszych parafian.

Dostosuj rozmiar tekstu

orszak 35Orszak tradycyjny - element obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli  - w tym roku przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 za granicą. Święto upamiętnia objawienie się Boga całemu światu oraz Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowonarodzonemu dziecku. Z naszego kościoła również wyruszył orszak lecz zanim wyruszyliśmy ks. proboszcz Jan Zając na Mszy św. koncelebrowanej o godz. 10.00 poświęcił kredę i kadzidło.

Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyliśmy z Dzikowa w kierunku Tarnobrzeskiego Rynku tworząc duży, barwny, rozśpiewany i radosny orszak z ks. Piotrem Gajem. Po drodze tradycyjnie połączyliśmy się z orszakiem z parafii pw. MBNP z osiedla Serbinów i już wspólnie dotarliśmy do Rynku. Tam spotkaliśmy się z dwoma pozostałymi orszakami z kościoła pw. Św. Barbary i z kościoła pw. Chrystusa Króla by w samo południe odmówić modlitwę Anioł Pański. Zaśpiewaliśmy piękne polskie kolędy, nabyliśmy szczodraki (bułeczki szczęścia), którego dochód z dystrybucji zostanie przekazany rodzicom dwóch chorych chłopców.
Pogoda sprzyjała w tym roku uczestnikom orszaku stąd z naszego kościoła przybyła na Rynek duża grupa osób. Liczny udział w orszaku wzięła Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryi, która idąc na czele grupy zmierzającej do szopki na Rynku radośnie  powiewała sztandarami.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.