Get Adobe Flash player

orszak 35Orszak tradycyjny - element obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli  - w tym roku przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 za granicą. Święto upamiętnia objawienie się Boga całemu światu oraz Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowonarodzonemu dziecku. Z naszego kościoła również wyruszył orszak lecz zanim wyruszyliśmy ks. proboszcz Jan Zając na Mszy św. koncelebrowanej o godz. 10.00 poświęcił kredę i kadzidło.

Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyliśmy z Dzikowa w kierunku Tarnobrzeskiego Rynku tworząc duży, barwny, rozśpiewany i radosny orszak z ks. Piotrem Gajem. Po drodze tradycyjnie połączyliśmy się z orszakiem z parafii pw. MBNP z osiedla Serbinów i już wspólnie dotarliśmy do Rynku. Tam spotkaliśmy się z dwoma pozostałymi orszakami z kościoła pw. Św. Barbary i z kościoła pw. Chrystusa Króla by w samo południe odmówić modlitwę Anioł Pański. Zaśpiewaliśmy piękne polskie kolędy, nabyliśmy szczodraki (bułeczki szczęścia), którego dochód z dystrybucji zostanie przekazany rodzicom dwóch chorych chłopców.
Pogoda sprzyjała w tym roku uczestnikom orszaku stąd z naszego kościoła przybyła na Rynek duża grupa osób. Liczny udział w orszaku wzięła Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryi, która idąc na czele grupy zmierzającej do szopki na Rynku radośnie  powiewała sztandarami.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 315 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.