Jezu ufam Tobie

2 lutego - błogosławieństwo dzieci i poświęcenie gromnic.

Dostosuj rozmiar tekstu

grom 162 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W święto zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej na wszystkich Mszach św. poświęcone zostały gromnice przyniesione na Eucharystię. 2 lutego przypada także Dnia Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

Po Mszy św. o godz. 18.00 ks. proboszcz Jan Zając i ks. Senior Stanisław Wdowiak pobłogosławili każde dziecko, które podeszło do balasek. Wcześniej ks. proboszcz Jan gorąco zachęcał rodziców by jak najczęściej błogosławili swoje dzieci, by wprowadzili w swoich domach zwyczaj błogosławienia swoich dzieci. Prosił by uczynili z błogosławieństwa przekazywanego dzieciom dobry zwyczaj czy nawet przyzwyczajenie.
- Rodzice, błogosławcie swoje dzieci przed pójściem do przedszkola, szkoły czy na studia, w ciągu dnia, przed wykonaniem przez nie jakiegoś trudnego zadania, zanim pójdą spać, gdy są chore, gdy idą do spowiedzi, a zwłaszcza kiedy świętują swoje urodziny, rocznicę chrztu, dzień Pierwszej Komunii Świętej czy rocznicę tego dnia, dzień bierzmowania. Błogosławiąc przekazujemy dziecku życzliwość, odwagę i siłę. Oddajemy je w opiekę Boga. – powiedział ks. Jan Zając.
Święto Ofiarowania Pańskiego wyznacza również zakończenie okresu bożonarodzeniowego, kończy się śpiewanie kolęd, a choinki powinny zostać rozebrane.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.