Jezu ufam Tobie

Poświęcenie figury św. Michała Archanioła.

Dostosuj rozmiar tekstu

archaniol 06Na Mszy św. o godz. 10.00 ks. proboszcz Jan poświęcił figurę św.  Michała Archanioła, którą ufundowała jedna z parafianek. Figura została umieszczona w prezbiterium po prawej stronie tabernakulum na postumencie. W naszym kościele od 2013 roku na zakończenie każdej Eucharystii odmawiana jest modlitwa do św. Michała Archanioła.

Oryginalna figura znajduje się w Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo we Włoszech. To tam w południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. Miejsce to od wieków nawiedzane jest przez pątników ze wszystkich stron świata. Tutaj otrzymują łaski, które są im rozdzielane niezwykle hojnie. Nic dziwnego – to jedyna świątynia nie poświęcona ludzką ręką…

Najnowsza fotogaleria

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.