Get Adobe Flash player

wlk niedziela 30W niedzielny dżdżysty poranek o godz. 6.00 procesją rezurekcyjną uroczyście ogłosiliśmy całemu światu radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Na początku procesji rezurekcyjnej niesiony był krzyż procesyjny ozdobiony czerwoną stułą oraz figura zmartwychwstałego, paschał, następnie świece, dalej: wierni z feretronami, służba liturgiczna, koncelebransi, ministranci z kadzidłami przed ks. Janem niosącym w monstrancji Najświętszy Sakrament, pod baldachimem niesionym przez Panów Strażaków dalej cały zgromadzony lud.

Procesja wyszła z kościoła i okrążyła świątynię trzykrotnie, śpiewając radośnie pieśni wielkanocne i eucharystyczne. Po powrocie do kościoła ks. Jan złożył monstrancję na ołtarzu, okadził, a następnie, po modlitwie, pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem, który następnie umieścił w tabernakulum. Homilię w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wygłosił ks. proboszcz Jan, który podkreślił, że Niedziela wielkanocna to najważniejsze święto w całym roku liturgicznym; wtedy śmierć nabiera nowego znaczenia – nie jest końcem, a początkiem.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.