Get Adobe Flash player

odpust 168 kwietnia 2018 r. świętowaliśmy jedną z najpiękniejszych niedziel w roku – Niedzielę Miłosierdzia. Święto Miłosierdzia ma najwyższą rangę pomiędzy wszystkimi formami kultu Miłosierdzia Bożego ze względu na wielkość obietnic i miejsce w liturgii Kościoła. Przygotowaniem do tego święta w naszej parafii  była nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, poczynając od Wielkiego Piątku.

 

Niedziela Miłosierdzia to dzień odpustu w naszej parafii.  O godz. 11.30 została odprawiona uroczysta suma z procesją, której przewodniczył  i Słowo Boże wygłosił ks. dr Roman Janiec, Kanclerz Kurii Sandomierskiej. W homilii ks. Roman Janiec mówił, że Święto Miłosierdzia jest nie tylko dniem wielkiej czci Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia, ale także dniem ogromnej łaski, ponieważ Pan Jezus związał z nim wielkie obietnice. Największa dotyczy łaski zupełnego odpuszczenia win i kar. Jesteśmy zobowiązani do tego, by sobie nawzajem okazywać miłosierdzie. Musimy kochać każdego innego człowiek.

 

W uroczystej sumie wzięli udział księża z dekanatu tarnobrzeskiego, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie, członkowie Bractwa Św. Józefa, Tarnobrzeski Chór pod kierownictwem Pani Anny Pintal i wierni z wielu parafii naszego miasta.

 

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święta ogłoszonego dla całego Kościoła w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku przez Papieża Jana Pawła II rozpoczął się 74. Tydzień Miłosierdzia.  
Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.