koronka 04W dniu odpustu parafialnego o godz. 15:00 została odprawiona uroczysta Godzina Miłosierdzia. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego i litanii do Miłosierdzia Bożego zostały odmówiony modlitwy, którymi codziennie modlimy się w naszym kościele w Godzinie Miłosierdzia. Pierwsza modlitwa to modlitwa zawierzająca świat Bożemu Miłosierdziu, w której Bogu, Ojcu bogatemu w miłosierdzie, powierzyliśmy losy świata i każdego człowieka.

Modliliśmy się słowami, którymi podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, 17 sierpnia 2002 r. Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki
i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas
i całego świata!*

Po niej na zakończenie Godziny Miłosierdzia została odmówiona Modlitwa do Dwóch Serc Miłości. Modlitwa ta to modlitwa nowego czasu, czasu władzy Bożej Miłości dwóch serc Jezusa i Maryi na zawsze zjednoczonych ze sobą w Miłości.

MODLITWA DO SERC PEŁNYCH MIŁOŚCI
Jezu! Maryjo! Kocham Was! Okażcie nam Swoje miłosierdzie.
Ratujcie wszystkie dusze. Amen.
O! Serca Pełne Miłości!
O! Serca na zawsze miłością złączone! Uczyńcie mnie zdolnym do miłowania Was zawsze i nieustannie. Wspomagajcie mnie, abym innym pomagał Was kochać.
Serce Jezusa!
Przyjmij moje znękane serce i nie oddawaj mi go dopóki nie stanie się płonącym ogniem Twojej Miłości. Weź mnie i posłuż się mną według Twego upodobania, gdyż całkowicie należę do Ciebie. Amen.
O! Jezu, czysta i święta Miłości! Przeszyj mnie Twoimi strzałami i zanurz mnie w ranach  niepokalanego Serca Twojej Matki .
Niepokalane Serce Maryi!
Zjednocz mnie z Przenajświętszym Sercem Twojego Syna!
O! Serca Pełne Miłości! Obdarzcie mnie miłością życiem i zbawieniem. Amen,
O! Jezu! O! Maryjo! Jesteście Sercami Miłości!
Kocham Was i Wam oddaję się całkowicie. Amen.

O! Serca Pełne Miłości! Przyjmijcie mnie, Wam oddaję serce moje! Amen

Na zakończenie Godziny Miłosierdzia ks. proboszcz Jan Zając pobłogosławił zebranych na modlitwie w naszym kościele Najświętszym Sakramentem.