Get Adobe Flash player

bierzmowanieW piątek 13 kwietnia 2018 r. przeżywaliśmy wizytację Kanoniczną parafii zakończoną udzieleniem sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
W godzinach porannych ks. bp. Edward Frankowski spotkał się z przedszkolakami z przedszkola „Akademia Malucha” i Przedszkola Integracyjnego Nr 9 oraz uczniami naszej osiedlowej szkoły podstawowej.  

W godzinach popołudniowych ks. biskup odwiedził Księży Seniorów, rodziny księży i sióstr zakonnych oraz osoby chore.
O godzinie 15.00 ks. bp. Edward modlił się w Godzinie Miłosierdzia w naszej świątyni i udzielił błogosławieństwa zebranym na modlitwie.

 

Pół godziny przed uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania ksiądz biskup spotkał się członkami wspólnot działających w naszym kościele. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Kół Żywego Różańca, Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, Chóru Parafialnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryi, OAZA-y i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowie opowiedzieli o swojej działalności na rzecz parafii.

 

A o godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta liturgia podczas, której kilkadziesiąt młodych ludzi przyjęło sakrament Bierzmowania udzielony im przez ks. bp. Edwarda Frankowskiego.
Na początku Mszy św. ks. Jan Zając odczytał sprawozdanie z 5 lat swojej pracy w parafii w roli proboszcza. W homilii ks. bp. Edward Frankowski mówił młodym ludziom, że sakrament bierzmowania jest dopełnieniem łaski chrztu św., w którym otrzymujemy pełnię darów Boskiej Osoby Ducha Świętego. A sakrament bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej, ściślej jednoczy nas z Chrystusem, pomnaża w nas dary Ducha Świętego i udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża.
Mówił młodym ludziom, że zostali powołani doświadczyć głębi tej miłości, którą Bóg nas miłuje, oraz odpowiedzieć na nią miłością, to znaczy całym swym życiem. Im bardziej będą dzielić się tą miłością z innymi, tym bardziej ona będzie wzrastała. A więc nie tylko przyjmują dar Boży, lecz również hojnie powinni dzielić się jego owocami. Wtedy Ich serce nieustannie będzie pełne miłości.

 

Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania była uroczystą liturgią, w której kandydaci do bierzmowania wzięli czynny udział poprzez m.in. niesienie darów ofiarnych, czytanie modlitwy powszechnej, śpiewanie psalmu, czytanie modlitwy wiernych.

 

Chór parafialny i Strażacy z OSP w Dzikowie uświetnili swoją obecnością uroczystość bierzmowania.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.