Get Adobe Flash player

rodzina 04W niedzielę 29 kwietnia 2018 roku w Tarnobrzegu przeżywaliśmy „Niedzielę Rodziny”. Dekanalny Dzień Skupienia Małżeństw rozpoczął się Mszą św. o  godz. 11:30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

We Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem ks. Tomasza Cuber - Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Diecezji Sandomierskiej z udziałem ks. proboszcza  Jana Zająca - Dekanalnego Duszpasterza Rodzin uczestniczyło wiele rodzin z całego dekanatu tarnobrzeskiego. Msza św., na której homilię wygłosił ks. Tomasz Cuber zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem małżeństw, którego udzielali kapłani uczestniczący w Eucharystii.
Po Mszy św. pary małżeńskie, które skorzystały z zaproszenia ks. Tomasza udały się do sali parafialnej na spotkanie z prelegentką Panią Wiesławą Bąk z Ostrowca świętokrzyskiego. Tam po przywitaniu przez ks. Tomasza Cuber i Panią Wiesławę Bąk, zaprezentowaniu się par małżeńskich i poczęstunku zgromadzone pary wspólnie z księdzem Tomaszem i ks. Janem oraz Panią Wiesławą udały się do dolnego kościoła by wysłuchać niezwykle interesującej prelekcji Pani Wiesławy.
Pani Wiesława mówiła m.in. o tym czym jest jedność małżeństw i jak do niej dojść. Co małżonkowie mogą zrobić by ich małżeństwo było milsze Bogu. Że sukces szczęśliwego małżeństwa budowany jest na dojrzałości małżeńskiej, a miłość małżeńska musi opierać się na zrozumieniu różnic między kobietą i mężczyzną i pokochaniu tych różnic.
Udzieliła wiele wskazówek popartych przykładami z własnego małżeństwa i doświadczenia zawodowego w poradni życia rodzinnego jak można udoskonalać małżeństwo, jaka jest rola męża i żony w małżeństwie i jak codziennie drobnymi gestami i słowami budować je na nowo.
Dekanalny Dzień Skupienia Rodzin zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.