Get Adobe Flash player

komunia 2018 3113 maja w drugą niedzielę miesiąca maja ponad czterdzieścioro dzieci na Mszy św. o godz. 11.30 przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Na spotkanie z dziećmi, które wraz z rodzicami czekały przed głównym wejściem do kościoła  wyszła Liturgiczna Służba Ołtarza  wraz z ks. proboszczem Janem Zającem, ks. Stanisławem Wdowiakiem, O. Pawłem Barszczewskim - dominikaninem, byłym przeorem Klasztoru Dominikanów w Tarnobrzegu i ks. Piotrem Gajem.

Po przywitaniu dzieci i rodziców ks. proboszcz Jan pobłogosławił zebrane dzieci a po nim zrobili to rodzice. Następnie wszyscy udali się do kościoła na uroczystą Mszę świętą.
Pierwsza Komunia Święta to ważny moment w życiu nie tylko dla dzieci, które po raz pierwszy będą przyjmować Eucharystię, ale i dla ich rodzin i bliskich. W Polsce wiek przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej ustalony jest na trzecią klasę szkoły podstawowej.
Do przyjęcia Eucharystii po raz pierwszy, dzieci przygotowywały się przez cały rok uczęszczając na niedzielne msze, biorąc udział w drodze krzyżowej oraz innych nabożeństwach.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.