Get Adobe Flash player

boze cialo 2018Tegoroczne obchody Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył i wygłosił homilię ks. proboszcz Jan Zając. Po Eucharystii wyruszyła barwna procesja do 4 ołtarzy ulicami naszego osiedla. Chór parafialny i Panowie strażacy tradycyjnie uświetnili uroczystość swoją obecnością i posługą.

Piękna pogoda w Boże Ciało zgromadziła dużą ilość uczestników uroczystości. Dziewczynki w swoich pięknych strojach pierwszokomunijnych sypały kwiatki, chłopcy głośno dzwonili dzwoneczkami. Data Bożego Ciała jest ruchoma - przypada dokładnie 60 dni po Wielkanocy. Boże Ciało zostało ustanowione na pamiątkę cudu w Bolsenie w 1263 roku, gdy hostia, którą kapłan uniósł nad ołtarzem zaczęła krwawić.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.