Get Adobe Flash player

oktawa bozego cialaW czwartek, 07 czerwca 2018 r. zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała.  Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00 przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając. Wraz z nim koncelebrowali ks. Piotr Gaj i ks. Stanisław Wdowiak.
Po Komunii św. wyszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców naszego osiedla. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia oraz udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Krocząc w procesji za Chrystusem Eucharystycznym uświadamialiśmy sobie potrzebę codziennego szukania Jego woli i życia nią.
W procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała udział wzięli Panowie Strażacy z OSP na Dzikowie, Chór parafialny, wierni niosący feretrony, dzieci sypiące kwiaty, ministranci oraz licznie zebrani parafianie.
Tradycyjnie w ostatnim dniu Oktawy po powrocie do kościoła ks. proboszcz Jan Zając dokonał poświęcenia przyniesionych wianków i bukietów zkwiatów i ziół, wyrażających ten sposób prawdę o potrzebie otwarcia na Boże błogosławieństwo, które pomaga kwiatom wydać owoce i ziołom leczyć.
Po błogosławieństwie eucharystycznym ksiądz Jan i ks. Piotr udzielili błogosławieństwa licznie zebranym w kościele dzieciom, które otrzymały na koniec słodki upominek.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.