orszak 10

We wtorek 6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego znane jako święto Trzech Króli. W tym dniu wspominamy przyjazd trzech monarchów ze Wschodu, którzy kierowani miłością i mądrością, podążali za gwiazdą, aby oddać hołd Nowo Narodzonemu.
Już po raz czwarty ulicami Tarnobrzega przejdzie Orszak Trzech Króli.

Orszak poprzedzą msze św. w czterech tarnobrzeskich parafiach. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy barwny orszak na tarnobrzeski Plac Bartosza Głowackiego. Cztery orszaki spotkają się około godziny 12 na tarnobrzeskim rynku, gdzie oddany zostanie pokłon Bożej Rodzinie, wspólnie odmówiona zostanie modlitwa Anioł Pański, nie zabraknie także kolęd i poczęstunku.

Dla najmłodszych i najstarszych dzieci oraz całych rodzin Organizatorzy IV Tarnobrzeskiego Orszaku Trzech Króli ogłosili konkurs plastyczny pod hasłem „Święta Rodzina, Betlejem dziś.”
Termin składania prac: 6 stycznia
Miejsce: Plac Bartosza Głowackiego.
Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.