orszak 2015Święto Trzech Króli zamyka cykl Bożego Narodzenia, zaś orszak przypominać ma nam o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli. Stąd też we wtorek 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 z naszej parafii ruszył barwny orszak na spotkanie innego orszaku - z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

Na czele naszego orszaku szły dwa anioły, które na zakończenie Eucharystii zapraszały wszystkich wiernych do wzięcia udziału w korowodzie. Były piękne, duże chorągwie, małe chorągiewki,  kolorowe korony na głowach, naklejki okazjonalne i śpiewniki. A przede wszystkim było wielu parafian pogodnych i  rozśpiewanych.
Po połączeniu się z orszakiem z Serbinowa wspólnie dotarliśmy jako pierwszy orszak do Placu Bartosza Głowackiego, gdzie zostaliśmy przywitani owacyjnie przez Organizatorów. Następnie nastąpił wspólny pokłon Bożej Rodzinie, odmówienie modlitwy Anioł Pański i wspólne kolędowanie.