logo sdm1Światowe Dni Młodzieży, które odbywają się co dwa, trzy lata zostały zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Są to spotkania z Papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

W lipcu 2013 roku w Rio de Janeiro to My Polacy zostaliśmy wybrani na gospodarzy i w dniach
26 – 31 lipca 2016 roku młodzi ze wszystkich kontynentów spotkają się w Krakowie. By mogli oni w pełni przeżyć ten czas, już teraz musimy wspólnie podjąć trud przygotowania organizacyjnego i duchowego.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 21 lipca –25 lipca 2016 roku. Nasza parafia będzie gościć sto osób.  Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski i Polaków. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty.
Formularz Deklaracji znajduje się na stoliku pod chórem.

Wypełnioną DEKLARACJĘ prosimy dostarczyć do kancelarii parafialnej do końca stycznia 2015 roku, ponieważ musimy przekazać deklaracje do Kurii w Sandomierzu do końca stycznia.

Dziękujemy tym, którzy deklarację już złożyli.