pozeg seniora 06W ostatnich dniach Ksiądz Senior Zbigniew Towarek, ze względu na pogarszający się stan zdrowia i problemy z poruszaniem  postanowił zamieszkać w Domu Księży Emerytów w Sandomierzu.
Stąd w dniu 13 listopada 2016 roku o godz. 11.30 została odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem księdza Jana Zająca, księdza Zbigniewa Towarka i księdza Seniora Antoniego Saneckiego. Chór parafialny uświetnił Mszę św. pożegnalną swoim śpiewem.

Ks. proboszcz Jan Zając podziękował ks. Seniorowi Zbigniewowi Towarkowi za ponad 6 lat prowadzenia parafii jako proboszcz i ponad 3  lata posługi jako rezydent. Podziękował za wszelkie dobro, które czynił dla naszej wspólnoty, za posługę w konfesjonale, modlitwę i cierpienie ofiarowane w tym Roku Miłosierdzia. Życzył Seniorowi dużo zdrowia, obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz wszelkiego dobra.
Za księdzem proboszczem Janem przedstawiciele wspólnot parafialnych podziękowali ks. Seniorowi za wszystkie jego lata pracy w naszej parafii. Prosili by o nas nie zapominał, odwiedzał nas i modlił się za nas.
Ksiądz Zbigniew Towarek na zakończenie ceremonii pożegnania w słowach pełnych wzruszenia podziękował Wszystkim za lata posługi w naszym kościele. Za wszelkie dobro jakie doświadczył od nas parafian, od ks. Jana Zająca i ks. Piotra Gaja.  Prosił o modlitwę i pamięć o Nim. Na koniec Mszy św. udzielił nam błogosławieństwa.
Księdzu Seniorowi Zbigniewowi Towarkowi mówimy wielkie „BÓG ZAPŁAĆ!”