charytatywnyW drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele miało miejsce niezapomniane wydarzenie muzyczne – koncert charytatywny. Celem koncertu była pomoc naszej parafiance w zdobyciu środków finansowych na operację stawów biodrowych oraz  pomoc finansowa rodzinie z Osiedla Miechocin w odbudowie spalonego domu. Zespół wokalno-muzyczny przez godzinę zagrał i zaśpiewał wiele kolęd i pastorałek w różnych językach.

W koncercie wystąpił nasz organista Damian Lis, któremu przy tej okazji życzymy wielu sukcesów estradowych.  Zgodnie z zapowiedzią w koncercie wstąpił również Norbert Kolano, który wspólnie z Damianem zaśpiewał kolędę w języku angielskim. Dwie wokalistki, czterech muzyków i Damian z Norbertem wspaniale wpisali się w świąteczny nastrój dzieląc się ze słuchaczami radością śpiewania. Piękno i bogactwo kolęd mogliśmy podziwiać w srebrno-świerkowym wystroju naszej świątyni, gdzie brzmienie muzyki zyskuje niepowtarzalny wymiar. Godny uznania jest fakt takiego właśnie zaangażowania młodych ludzi  w niesieniu pomocy oraz wykorzystania swoich zdolności i talentu.
Zebrana publiczność gorącymi brawami podziękowała artystom za występ. Oczywiście nie obyło się bez bisów, a po zakończonym występie młodzież otrzymała od słuchaczy brawa na stojąco. Koncertu wysłuchało wielu słuchaczy, byli wierni z naszej parafii, ale również goście z poza niej..
Za niepowtarzalny koncert podziękował ksiądz proboszcz Jan Zając zapraszając na koniec koncertu do wspólnego kolędowania.
Dziękujemy i gratulujemy koncertu organizatorom i wykonawcom. Bóg zapłać!