W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku w naszej parafii Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zbędnego, niekiedy wręcz przeszkadzającego w gospodarstwach domowych wielu parafian zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można składać na parkingu obok plebani do godz. 14:00.

Oczyść dom i świat z elektrośmieci.

Daj nadzieję żyjącym bez domu na końcu świata.

Przyjmowane będą: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, cartridge, tonery, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest inicjatorem dużej Kampanii charytatywnej na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie zwłaszcza w rejonach gdzie pracują nasi misjonarze. Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom itp., przekazanym Stowarzyszeniu, wspólnie możemy nieść pomoc na terenach misyjnych. Dzięki tej pomocy ktoś na końcu świata będzie miał możliwość nauki czy dostęp do pitnej wody.

Wybudowana studnia w Czadzie, wykończona szkoła w Demokratycznej Republice Konga, wsparcie dla sierocińca w Zambii - projekty już zrealizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Partnerem Stowarzyszenia Kościołowi w Potrzebie jest firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która na zlecanie Stowarzyszenia organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które przekazują do utylizacji.