Jezu ufam Tobie

Święto Miłosierdzia Bożego - odpust w naszej parafii.

Dostosuj rozmiar tekstu

odpust 47Dzisiaj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową. O godz. 11.30 uroczystej Sumie Odpustowej przewod-niczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Rusak - Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu, wykładowca historii sztuki w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.

W swojej homilii przypomniał historię wprowadzenia przez papieża Jana Pawła II tego pięknego Święta Miłosierdzia Bożego Po Mszy św. duszpasterze koncelebrujący Mszę św., kapłani z sąsiednich parafii, siostry zakonne, strażacy, wspólnoty parafialne i wierni wyszli w procesji dookoła kościoła by powrócić do niego i ucałować relikwie św. Siostry Faustyny.

Przygotowaniem parafian do tego święta była nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Ustanowienie święta Miłosierdzia Bożego w bezpośrednim sąsiedztwie liturgii męki i zmartwychwstania Chrystusa  podkreśla  źródło i motyw przeżywanych tajemnic wiary. Jest nim, oczywiście, miłosierdzie Boga. Inaczej mówiąc – nie byłoby dzieła odkupienia, gdyby nie było miłosierdzia Boga.

Bo Święto  Miłosierdzia  ma  najwyższą rangę pomiędzy wszystkimi formami kultu Miłosierdzia Bożego ze względu na wielkość obietnic i  miejsce w liturgii Kościoła.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.