Jezu ufam Tobie

Premierowy występ zespołu "Piewcy" w Godzinie Miłosierdzia.

Dostosuj rozmiar tekstu

oratorium 12

23 kwietnia 2017 r. w dniu Święta Miłosierdzia Bożego – naszego parafialnego święta o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy zespół muzyki chrześcijańskiej „Piewcy”, który powstał w 2016 roku, założony przez Pana Andrzeja Majdę z osób mieszkających w 6 miejscowościach wystąpił przed publicznością.

 

Przed godziną 15.00 ks. Andrzej Rusak mówił o dobrodziejstwach modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. O przesłaniu jakie przekazała nam św. Siostra Faustyna.

Występ zespołu trwał około 1,5 godziny i złożyły się na niego odczytywane fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny i śpiewane utwory religijne. Wszystkie utwory nawiązywały do Miłosierdzia Bożego. Z premierą oratorium „O miłosierdziu” zespół „Piewcy” wystąpił w naszym kościele pw. Miłosierdzia Bożego, pomimo że próby i przygotowania odbywały się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sobowie. Za umożliwienie zespołowi wystąpienia i uświetnienia naszego parafialnego święta ks. proboszcz Jan Zając podziękował obecnemu na koncercie proboszczowi ks. Andrzejowi Maczuga z Sobowa. Podziękował też zespołowi za piękny występ, za trud włożony w wykonanie tak pięknego oratorium i życzył sukcesów muzycznych.

Na zakończenie oratorium zespół „Piewcy” wspólnie z zebranymi w kościele osobami odśpiewał „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”.

 

Zespół muzyki chrześcijańskiej „Piewcy” w swoim premierowym koncercie wystąpił w składzie:

Instrumentaliści:

Andrzej Majda – klawiszowiec (założyciel zespołu) (os. Dzików – organista w Sobowie)

Karolina Letniowska – skrzypce + wokal sopran (Komorów)

Piotr Szypuła – gitara elektryczna (os. Dzików)

Ireneusz Kutyła – gitara basowa (os. Sobów)

Rafał Urbaniak – perkusja (Stale)

 

Wokaliści:

Paulina Stępień – sopran (Sandomierz)

Agata Wiśniowska – sopran (os. Sobów)

Izabela Czech – alt (os. Sobów)

Agata Kos – alt (Sandomierz)

Urszula Myszka – alt (os. Sobów)

Krzysztof Zioło – tenor (os. Sobów)

Sławomir Czech – bas (os. Sobów)

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.