przygotowania 06Zbliża się czas, kiedy dzieci przystępują do pierwszej komunii świętej. Jest to niezwykle ważny moment nie tylko dla dzieci i dla rodziców.
I w naszej parafii trwają ostatnie przygotowania przed uroczystościami przyjęcia przez dzieci Sakramentu Komunii Świętej. Uroczystości odbędą się w niedzielę 14 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

Czas przygotowań dzieci do spotkania z Jezusem jest niełatwy, ponieważ dziecko musi nagle sobie poradzić z nauką w szkole, chodzeniem na dodatkowe spotkania, lękiem przed nieznanym. Jest to dla nich ogromny wysiłek fizyczny i umysłowy. Ks. proboszcz Jan Zając, który  przygotowuje dzieci do tej ważnej dla nich uroczystości dba o to by nie był to dla dzieci duży stres lecz pięknie przeżyte spotkanie z Jezusem.