Jezu ufam Tobie

Pierwsza rocznica powstania Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w naszej parafii.

Dostosuj rozmiar tekstu

rocznica skc 13Mszą św. koncelebrowaną o godz. 7.00 rozpoczęło się 11 maja 2017 roku parafialne rocznicowe spotkanie członków Stowarzy-szenia Krwi Chrystusa, które rok wcześniej zawiązało się w naszej parafii. Na Mszy św., którą odprawili ks. Piotr i ks. Jan obecna była siostra Krystyna Kusak ASC – Moderatorka, pani Antonina Janusz tarnobrzeska Moderatorka, członkowie grup modlitewnych SKC oraz wierni przybyli również z innych parafii.

Po Eucharystii członkowie stowarzyszenia wraz z Moderatorkami kontynuowali spotkanie w domu parafialnym. Siostra Krystyna, która kolejny raz zaszczyciła nas swoją obecnością oraz pani Antonina powitały członkinie naszych grup SCK i pogratulowały utworzenia w trakcie roku trzeciej grupy.  Ks. proboszcz Jan podziękował s. Krystynie za wsparcie apostolskie, modlitewne i organizacyjne naszego stowarzyszenia.
Siostra Krystyna poruszyła temat setnej rocznicy obchodów objawień w Fatimie i zaprosiła na  rekolekcje  Lectio Divina w sierpniu do Centrum Duchowości im. św. Marii De Mattias w Bolesławcu.
Siostra przywiozła do poczytania  i ewentualnego zaprenumerowania czasopisma „Żyć z Ewangelią” i „Apostołka Krwi Chrystusa” oraz płytę CD z pieśniami w hołdzie św. Marii de Mattias wydaną przez Centrum Duchowości w Bolesławcu i Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa we Wrocławiu.
Aktualnie w Tarnobrzegu istnieje 33 grupy modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w tym 3 w naszej parafii.
Siostra Krystyna z Częstochowy udzieliła też wielu wskazówek dotyczących modlitewnych spotkań, które w naszej parafii odbywają się w I czwartek miesiąca. Zostawiła członkiniom SKC wiele materiałów modlitewnych i wyraziła swoje podziękowanie za modlitwę i tworzenie się czwartej  grupy SKC.
Spotkanie toczyło się w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Członkinie naszego stowarzyszenia i ks. proboszcz Jan podziękowali s. Krystynie za wizytę w naszej parafii, za jej uśmiech i serdeczne słowa.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.