boze cialoUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedyny dzień w roku, w którym wychodzimy na ulice prosić o błogosła-wieństwo od Chrystusa dla naszych domów, ulic i miast. W naszej parafii 15 czerwca 2017 r. po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszyła procesja, na czele której niesiony był Najświętszy Sakrament, który tylko tego dnia opuszcza progi świątyni. Mszę św. i procesję swoją obecnością uświetnił nasz chór parafialny i Panowie Strażacy z OSP na Dzikowie, którzy honorowo asystowali podczas Mszy świętej i procesji do czterech ołtarzy polowych.

Procesja zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach i przy każdym z nich czytane były związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.
Piękna słoneczna pogoda zgromadziła bardzo dużo wiernych w tym tych najmłodszych, które z przejęciem sypały kwiatki a „młodzi panowie” dzwonili dzwoneczkami.