Get Adobe Flash player

grom 162 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W święto zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej na wszystkich Mszach św. poświęcone zostały gromnice przyniesione na Eucharystię. 2 lutego przypada także Dnia Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

Po Mszy św. o godz. 18.00 ks. proboszcz Jan Zając i ks. Senior Stanisław Wdowiak pobłogosławili każde dziecko, które podeszło do balasek. Wcześniej ks. proboszcz Jan gorąco zachęcał rodziców by jak najczęściej błogosławili swoje dzieci, by wprowadzili w swoich domach zwyczaj błogosławienia swoich dzieci. Prosił by uczynili z błogosławieństwa przekazywanego dzieciom dobry zwyczaj czy nawet przyzwyczajenie.
- Rodzice, błogosławcie swoje dzieci przed pójściem do przedszkola, szkoły czy na studia, w ciągu dnia, przed wykonaniem przez nie jakiegoś trudnego zadania, zanim pójdą spać, gdy są chore, gdy idą do spowiedzi, a zwłaszcza kiedy świętują swoje urodziny, rocznicę chrztu, dzień Pierwszej Komunii Świętej czy rocznicę tego dnia, dzień bierzmowania. Błogosławiąc przekazujemy dziecku życzliwość, odwagę i siłę. Oddajemy je w opiekę Boga. – powiedział ks. Jan Zając.
Święto Ofiarowania Pańskiego wyznacza również zakończenie okresu bożonarodzeniowego, kończy się śpiewanie kolęd, a choinki powinny zostać rozebrane.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.