Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

orszak 06W niedzielę 6 stycznia 2020 r., w Dzień Objawienia Pańskiego po raz dziewiąty ulicami Tarnobrzega przeszedł Orszak Trzech Króli.

Po Mszy św. o godz. 10.00 przed naszym kościołem uformował się kolorowy orszak z ks. Piotrem Gajem na czele, który wyruszył ze śpiewem kolęd by połączyć się z orszakiem idącym z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Serbinowa.

Połączone orszaki w samo południe spotkały się z pozostałymi dwoma orszakami (z parafii pw. św. Barbary oraz pw. Chrystusa Króla) na Placu Bartosza Głowackiego i tam oddały pokłon Bożej Rodzinie, odmówiły modlitwę Anioł Pański i wspólnie kolędowały.

"Cuda, cuda ogłaszają!" takie było hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Tarnobrzega.

Pani Joanna Szmuc, dyrektor Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu przypomniała, że nasz tarnobrzeski orszak jest najstarszą taką inicjatywą w całej diecezji sandomierskiej. Tarnobrzeg był 24 miastem w Polsce, gdzie taki orszak zorganizowano. Dziś tak świętujących miast jest ponad 800.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.