Get Adobe Flash player

koniec21W piątek 25 czerwca 2021 r. o godz. 8:00 podczas Mszy św. sprawowanej w intencji uczniów i ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej osiedlowej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Pawła II, dziękowaliśmy Panu Bogu za udzielone łaski w minionym roku szkolnym i prosiliśmy o błogosławieństwo na czas wakacji.
We Mszy św. uczestniczyła Pani Ewa Lipińska-Mikrut - Dyrektor szkoły, Pan Andrzej Skowron – Wicedyrektor, Grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni, uczniowie i Ich rodzice.

Ksiądz proboszcz Jan Zając przywitał wszystkich zgromadzonych, dziękując za przybycie do kościoła w tym ostatnim dniu roku szkolnego. Bo chociaż miniony rok szkolny był dość „dziwny” bo już od połowy marca dzieci i młodzież ze względu na epidemię koronawirusa nie uczęszczały do szkół to jednak słowo – WAKACJE – wywołuje u wszystkich uśmiech na twarzy – mówił ks. Jan.
Ksiądz Piotr Gaj w wygłoszonym Słowie Bożym powiedział, że koniec roku szkolnego to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Prosił wszystkich by wypoczywając po trudach nauki szkolnej nie zrobić sobie wakacji od Boga. Bardzo często wyjeżdżając na wakacje, zapominamy o Panu Bogu, który jest ofiarodawcą tego wspaniałego czasu wypoczynku. Zostawiamy Go w naszych domach, a przecież tak naprawdę jest zawsze obecny w nas w Duchu Świętym. Jako chrześcijanie nie mamy wakacji od Boga, jak również Bóg nie robi sobie wakacji od nas, ale ten czas to wielki dar, który nam dał po to, abyśmy zbliżyli się do Niego – mówił ks. Piotr.
Na zakończenie Mszy św. ks. Jan Zając podziękował księdzu Michałowi Wronie za pracę z dziećmi w naszej osiedlowej szkole, za naukę i katechezę życząc by przechodząc do nowej parafii w Koprzywnicy nie zapominał o naszej społeczności i odwiedzał nas.
Po Mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na uroczystość zakończenia roku szkolnego.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.