dni mlodych 07W dniach 19-21 września 2014 r. w Sandomierzu miało miejsce XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych pod hasłem „Błogosławieni ubodzy w duchu”. Z naszej parafii w Spotkaniu uczestniczyło 13 młodych ludzi. Spotkanie Młodych rozpoczęło się w piątek od zawiązania wspólnot w kościołach stacyjnych i wspólnej  Drogi Krzyżowej na Rynku.

W drugi dzień Spotkania w sobotnie popołudnie młodzi zgromadzili się na placu na sandomierskich Błoniach, gdzie piętnaście lat temu odprawił Mszę św. papież Jan Paweł II. Młodzi rozpoczęli wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie ruszył krąg radości, czyli wspólnotowe tańce integracyjne.
W niedzielę w trzeci ostatni dzień Spotkania Młodych o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele młodzieży, duszpasterzy i władz miasta Sandomierza przekazali ikonę Chrystusa delegacji ze Staszowa, gdzie odbędą się przyszłoroczne Diecezjalne Dni Młodych.
W XVII Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Sandomierzu wzięło udział ponad 3,5 tys. młodych z całej diecezji.