Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

apelW czwartek 6 października 2022 roku o godz. 21.00 został odśpiewany Apel Jasnogórski, po którym rozważania o krzyżu wygłosił ks. Zbigniew Kargul.

„…Zbawienie realizuje się już teraz, a nie dopiero po śmierci. Bóg działa naprawdę w życiu trudnym i pogmatwanym. Zbawienie dokonuje się w teraźniejszości. Nie musimy oczekiwać na życie doskonałe w oczach świata, nie musimy biegać za pewną iluzją, za proszeniem świata. Bo Jezus Chrystus na krzyżu konsekrował taką trudną rzeczywistość i uznał tą rzeczywistość za świętą."

"Krzyż będzie uznany za przeklęty dopóki nie zobaczy się na nim Jezusa Chrystusa. A Bóg zgodził się na krzyż aby wyrwać nas z paszczy świata i ukazać nową drogę. Pewną drogę bo On sam po niej przeszedł. Cieszmy się tym krzyżem, poczujmy go i kochajmy. A będziemy jak Chrystus na krzyżu pełni pokoju, wolni, dowartościowani. Bóg zgodził się na krzyż bo tak bardzo Mu na nas zależy…” – nauczał Misjonarz.

„…Jezus Chrystus z krzyża wziął na siebie cierpienie by każdy z nas w cierpieniach i trudach miał pewność, że ktoś Go rozumie, że ktoś Go kocha. Krzyż mniejszy lub większy – każdy ma jakiś swój krzyż. Ale pamiętajmy żeby tego krzyża nie oddzielić od Jezusa Chrystusa. Naprawdę potrzebujemy kogoś takiego kto nas zrozumie, kto nas kocha. Potrzebujemy Chrystusa właśnie w naszych cierpieniach małych i tych ogromnych, w każdym. Czy potrzebujemy Jezusa Chrystusa w naszym zmaganiu się z tym czymś co nazywamy życiem? Chciejmy krzyż brać przez Chrystusa i od tego Chrystusa czerpać siłę, czerpać moc do tego by krzyż był dla nas zawsze drogowskazem do nieba i siłą potrzebną by zdobyć zbawienie.” – tym przesłaniem zakończył ks. Misjonarz misyjne rozważanie na Apelu Jasnogórskim.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.